| numesiprenume0 a întrebat:

Daca m-am inscris la o firma de recrutare si nu am fost selectat pentru un loc de munca, trebuie sa aplic eu pentru altul sau sa astept sa ma sune ei? In conditiile in care mi s-a zis ca voi ramane in baza lor de date timp de un an. Ofer funda!

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"sa aplic eu pentru altul...mi s-a zis ca voi ramane in baza lor de date"

da, e un mod elegant de a-ți spune "nu ne interesezi"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți recomand să nu stai locului și să-ți cauți altceva. Și eu am pățit-o cu unii angajatori. Le lăsam CV sau nr de telefon și îmi ziceau că mă caută ei că au CV-ul și nr meu de telefon dar nu m-au mai căutat niciodată.

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Ar ok sa ti cauti tu
ce gasesc ei sigur nu o sa ti placa

| numesiprenume0 explică (pentru LasleaIoan1972):

Nu cred ca este asa

| darrio2007 a răspuns (pentru numesiprenume0):

Ti-a raspuns bine. Daca nu crezi ce ti-a raspuns nu mai cere parerea altora. Este doar o firma de recrutare. Am aplicat si eu acum ceva timp si primeam pe mail orice alta meserie decat cea pentru care as fi dorit.