| Haydee a întrebat:

Daca ma duc la liceu cu profil filologic m-as putea indrepta catre facultatea de drep, facultatea de psihologie sau facultatea de litere?

Răspuns Câştigător
| smaranditza a răspuns:

Sigur ca da! dar un asemenea profil iti imbogateste in primul rand cultura generala; cel putin teoretic, dupa absolvire, [oti urma cam orice facultate! ambitie sa ai!

4 răspunsuri:
| vasiledumitru a răspuns:

Daci faci filologia poti sa dai linistit la drept sau la litere insa sa inveti limbile straine ca iti vor trebui la ambele facultati.

| Alexandraaaaa2696 a răspuns:

Buna. Da poti.Nu conteaza la ce liceu esti sau profil... te poti duce apoi la ce facultate vrei.happytongue.Pa-pa:*.

| cosmina16 a răspuns:

Profil filologic nu exista!

poate profil uman

DA te poti indrepta la orice facultate... mai ales la litere

| lawblondy a răspuns:

Da poti...si eu sunt la filologiehappy