| DenisYOYO a întrebat:

Salut, cum e intrarea la liceu, profil filologic sau social, cam de ce note ai nevoie. BTW la aceste profiluri faci bio, mate, fizica, sport (dai bac la mate?). Eu sunt concentrat mai mult pe romana, istorie, geografie si in general pe comunicare. Dupa asta pot intra la facultatea de psihologie?

2 răspunsuri:
| andreea_9940 a răspuns:

Buna.Ca sa intri la profil de filologie sau de stiinte sociale nu ai nevoie de note foarte mari...o sa faci bio, mate, fizica si chimie pana in clasa a 10-a, dar nu dai bacul la nici una dintre ele... dupa ce termini poti intra la facultatea de psihologie