| DenisYOYO a întrebat:

Salut, cum e intrarea la liceu, profil filologic sau social, cam de ce note ai nevoie. BTW la aceste profiluri faci bio, mate, fizica. Eu sunt concentrat mai mult pe romana, istorie, geografie si in general pe comunicare. Dupa asta pot intra la facultatea de psihologie?

Răspuns Câştigător
| Mihaelablabla a răspuns:

La filo nu mai stii ce-i aia de mate, fizica, chimie, iar la stiinte sociale faci o ora pe saptamana, chestii simple.
Te sfatuiesc sa mergi pe stiinte sociale daca nu ai afinitate cu latina, pentru ca este cat de cat grea si dai teza laughing si nu stii ce noroc de profesor ai.
Legat de medii, te poti uita pe site-ul admitereliceu.ro si o sa vezi acolo liceele de care esti interesat, ce profil au, medii etc.
Dup asta poti face bineinteles facultatea de psihologie.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de liceu. Faci in a-9-a si a10-a, dupa faci o materie numita Stiinte.