| teodora_2333 a întrebat:

Daca nu ma prea pricep la fizica ar fi gresit sa dau la profilul"stiintele naturii"? argumentati!

4 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Poti sa dai, poate ca o sa iti fie putin greu, insa daca te tii de invatat (macar teoria) nu ai de ce sa iti faci griji.La bac poti opta sa dai la biologie si chimie, pentru ca in cazul in care nu stiai bacul se da obligatoriu la romana si matematica si de ales 2 materii dintre bio, fizica si chimie.Bafta multa!

| pwp a răspuns:

Nici eu nu ma pricep, chiar nu imi place deloc(din cauza profesoarei) dar dau la stiinte ale naturii pentru ca imi place biologia si chimia!
poate o sa o intelegi la liceu happy

pa-pa

| Minnie_7097 a răspuns:

Mai acum depinde de tine si de ce vrei sa faci mai departe si eu am fost in aceeasi situatie in generala nu am facut fizica mai deloc si am dat la stiintele naturii si pot spune ca e chiar frumos, o sa faci o recapitulare in clasa a 9a (asta in mod normal, acum depinde si de profesor) unde reiei majoritatea chestiilor importante, pot spune ca dupa 2 ani chiar ma descurc fara meditatii si fara prea mult efort:* bafta multa

| axelmatei a răspuns:

Nu neaparat... eu sunt la stiintele naturii si nu prea sunt expert la fizica dar asta nu inseamna ca am ales profilul gresit ideea la acest profil este sa fii bun la minim 2 materii esentiale din cele 3 ( bio/chimie/fizica) deci ai putea sa dai la acest profil tongue