| xBlackPearlX a întrebat:

La profilul stiintele naturii, chimia, fizica si matematica sunt grele?

7 răspunsuri:
| Arkhasas a răspuns:

Şi dacă sunt grele ce? Dacă nu eşti un dobitoc ar trebui să reuşeşti să iei un 6 acolo. Nimeni nu spune că trebuie să termini liceul cu 10. Iei 6 la BAC, iei 6 la facultate şi eşti mai câştigat decât cei care iau 10.
De ce? Ăia care iau 10 n-au viaţă socială,stau închişi în casă şi învaţă pe rupte. Tu mai ai timp să te şi distrezi,mai ai timp să experimentezi,ai timp să înveţi multe chestii care CHIAR o să te ajute în viaţă, multe chestii pe care le înveţi în şcoală nu te ajută în viaţă, doar cât să iei nota şi atât, cultură generală doar, dar la ce folos cultura generală unui copil care cea mai mare fericire a lui este să ia un 10? Ai şansa să înveţi chestii pe care ei nu le pot învăţa, ei doar memorează, nu învaţă.

| MonnicaM a răspuns:

Sunt la acest profil si cea mai grea mi se pare fizica(depinde si de profesor).Nu sunt imposibile, daca inveti sunt usoare.happy

| AriadnaTPU a răspuns:

Daca inveti, nu sunt grele.

| raluer a răspuns:

Ce sa-ti zic, toate sunt grele, dar nu exagerat. Eu sunt la stiinte ale naturii si nu imi place fizica de nici o culoare dar m-am descurcat, iar matematica si chimia nu sunt grele daca te preocupa si lucrezi\ inveti

| EmiliaOpris a răspuns:

Pai pe materiile astea se pune accent +biologie cred, matematica o inveti la nivel de m2-nu e chiar asa de grea.

| RufusDoki a răspuns:

Normal ca sunt grele, pentru ca pe asta se bazeaza profilul. Bac vei da din romana, matematica, si 2 materii la alegere dintre chimie, biologie si fizica.

| MonnicaM a răspuns (pentru RufusDoki):

Doar o materie la alegere dintre chimie, bio si fizicawinking