| Biiiia2394 a întrebat:

Daca nu stiu engleza la perfectie, dar nu sunt nici habernista si sunt dornica sa invat, as avea vreo sansa la litere la cluj? Sectie romana-engleza.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Încercarea, moarte nu are!
Succes pe mai departe.
O zi excelentă!
Pa, pa.

| drogh a răspuns:

Cred că ai şansă, dar trebuie să te străduieşti cu engleza. Ori faci meditaţie, ori încerci să o înveţi din filme, muzică etc.

| AlexFTW3 a răspuns:

Toti au sanse numai ca va trebui sa faci eforturi happy

| Madalina_Rovinescu_1994 a răspuns:

Buna,si eu tot la litere merg,dar la Arad, exact la aceeasi sectie, chiar daca nu stii engleza la perfectie nu e nimic, dar da trebuie sa faci niste mari eforturi, deoarece in primul an sunt 12 examene, acum nu stiu la cluj cate sunt, dar aici la mine atatea sunt, 6 romana si 6 engleza, plus nu mai stiu ce...iar la engleza trebuie sa stii gramatica perfect, o sa ai multe de invatat, mai ales ca din anul 2 se alege o a doua limba, franceza sau germana, si daca nu inveti acum bine la engleza in primul an, o sa iti fie foarte greu in al doilea...mi-a zis o prietena, ca daca nu stii macar 90% gramatica foarte bine, nu ai ce cauta acolo, ai sansa sa intri, doar ca trebuie sa faci un efort.Succes!

| Neacsu_Mihai_1993 a răspuns:

PUNE MANA SI INVATA:)) http://j.gs/27nq