| anonim_4396 a întrebat:

Daca stiu foarte bine engleza, franceza, si mai fac Facultatea de Biologie, as avea mai multe sanse la angajare? In ce domenii pot lucra? Sau dupa ce fac facultatea de Biologie in ce domeniu pot lucra? In afara de invatamant.

3 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Pai trebuie sa stii toti termenii din Biologie in limba respectiva, in care vrei sa predai.Asta e singura problema. Poti iesi medic cred... dar ai nevoie de niste cursuri in plus.(cred)Sau farmacista.Asistenta,doctor de familie etc.

| octavianpas a răspuns:

Profesor de biologie. Dar pentru post trebuie sa dai examen.

| Tiberiu_7250 a răspuns:

Salut,
In functie de nivelul tau de franceza si engleza, iti pot prezenta detaliile unui post in cadrul unei firme de it. Pentru mai multe detalii, contacteaza adresa recrutari@salieristudio.com