| IrmaYang a întrebat:

Daca urmez fac. de biologie si eventual masterul in ce domeniu as putea lucra? Ce sanse de viitor am? A facut cineva facultatea? Esti multumit?

3 răspunsuri:
| Bijou a răspuns:

Poti lucra ca biolog intr-un laborator sau poti fi profesor de biologie

| StartingANewLife a răspuns:

Poti face un master in biologie medicala si astfel poti ajunge mult mai usor sa lucrezi intr-un spital, spre exemplu. eu momentan am intrat anul asta la asistenta medicala taxa 4 ani si biologie buget 3 ani si cred ca voi renunta la biologie pentru ca am programul exagerat de incarcat. sper ca alegerea va fi una buna...

| IrmaYang explică:

Multumesc mult. Mi s-a spus ca am nevoie de fac. de biochimie pentru a lucra intr-un laborator si sunt confuza acum. Parerile sunt impartite.