| lauraadel a întrebat:

Am o intrebare! Am terminat facultatea de litere, profil romana-engleza, acum urmez master:studii de gen din perspectiva culturala! In ce domeniu as putea lucra pe viitor, in afara de invatamant? multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Poti lucra in media pe segmentul cultura.

| demonangel37 a răspuns:

Hmm ai cateva optiuni translator, profesor de romana sau engleza cu toate ca acum nu te-ar avantaja in momentele astea sa fi profesor cam atat din ceea ce sta la baza profilului dar tu din moment ce esti la mansterat probabil ca deja ai optiunea pentru care vrei sa optezi doar de aia te-ai bagat la un profil ca asta happy nu?

leonardk
| leonardk a răspuns:

Traducator autorizat din cate stiu eu.

| david83 a răspuns:

Traducator autorizat, help desk, call-center

| liquid_6632 a răspuns:

Poti lucra si ca vanzatoare happy