| Robert8764 a întrebat:

Daca sunt la un liceu destul de bun media generala in jur de 9, pot sa fac o facultate de aviatie? As vrea sa invat sa devin pilot de linie, ma pasioneaza foarte mult avioanele, acesta este visul meu. Si cat m-ar costa?
Dau funda, multumesc anticipat tuturor celor care raspund!

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Facultate de aviatie nu exista, dupa liceu, cu bacul luat cu minim 7, 5 faci o scoala de piloti. Se da examen la mate, fizica si engleza si poti avea locuri de la buget. Daca nu te incadrezi la locurile de la buget cursul costa foarte mult, spre 10.000 euro. Gasesti informatii aici http://www.aviatia.ro/cariera/ cu pasii de urmat, unde sa te inscrii etc. Succes!

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Trebuie să fii un elev foarte bun, să stai bine la sport şi foarte bine cu sănătatea.

| PotatoMustDie a răspuns:

Nu cred ca conteaza media, conteaza bacul.

| Mareacluj a răspuns:

Ai putea, insa ai grija cu matematica, la sport trebuie sa fii f.bun (alergare viteza, rezistenta, etc.), si o sanatate de fier