| GalezuAdda a întrebat:

Dacă termin Facultatea de Litere și Arte, specializarea LMA, mai trebuie sa dau examen la minister pentru a deveni traducator?

Răspuns Apreciat de Editori
| LenaNikolaevna a răspuns:

Pentru a deveni traducător autorizat, da, în cazul în care vrei să înființezi o firmă ori te angajezi la o companie care va cere autorizație. Există și companii care nu angajează după astfel de criterii, dar chiar și acolo ar fi un plus, în raport cu cineva care nu a dat examenul.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Sunt două lucruri diferite deci da, trebuie examen

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Examen, mai exact un test.