| wolfves a întrebat:

Daca termini Facultatea de Cibernetica, Statistica si Informatica Economica din cadrul ASE Bucuresti, departamentul Informatica Economica, poti lucra ca si programator? E la fel ca si cum ai fi terminat o facultate de automatica?
Eu as vrea sa devin programatoare, dar m-am gandit destul de tarziu si acum ar fi greu sa recuperez toata informatica si matematica pierduta in toti anii de liceu ca sa reusesc sa intru la automatica.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E o baza, dar nu poti compara cu ce se face la Calculatoare. Tine insa de tine cat de mult inveti pe langa facultate

| FaraNume1245 a răspuns:

Poți lucra ca programator și fără facultate. Facultatea nu-ți asigură un loc de muncă.

| cosmin1324 a răspuns (pentru FaraNume1245):

Nu, dar orice angajator ar alege pe unul cu facultate care are habar decat pe unul fara

| FaraNume1245 a răspuns (pentru cosmin1324):

Da, de asta se plâng angajatorii că proaspăt absolvenții n-au treabă cu programarea?

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Ti se pare ca ceea ce ai facut tu acolo este "programare"?