| Alëxa_9778 a întrebat:

Daca urmez facultatea de drept ce alta meserie as putea avea in afara de avocat? dau funda* la cele mai multe meserii:-x

Răspuns Câştigător
| inginer a răspuns:

Notar, procuror, consultant juridic. Magistrat (dupa zeci de ani). Judecator (dupa zeci de ani). (probabil ca sunt si altele). Medic legist - nu - e specializare de la medicina. Executor judecatoresc - nu-ti trebuie dreptul. Lichidator - nu exista. Consultantii juridici pot lucra in orice firma - se ocupa de contractele firmei si de cadrul lor legal, pot avea si rol de avocati in aceiasi firma. Ofera consiliere in afaceri in functie de legislatia economica in vigoare.

9 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Judecator, procuror, consilier juridic, jurnalist pe teme specifice, diplomat, politician.

| mih5a a răspuns:

Judecatorhappy

| mih5a a răspuns:

Notar

| idontknow a răspuns:

Buna si eu as vrea sa urmez facultatea de drept, trebuie sa stapanesti gramatica limbii romane? nu?

| idontknow a răspuns:

Poti fi:magistrat, notar, procuror, judecator, consilier juridic, mai poti intra in politie, in ministerul de interne, diplomatie! si multe altele...eu asta as vrea pe viitor

| rationality a răspuns:

Avocat, judecator, procuror, medigc legist, detectiv criminalist, detectiv politist, execturo, lichidatori

| Vecina a răspuns:

Optiuni de cariera: avocati (consultanti si pledanti), notari, consultanti juridici, magistrati (judecatori si procurori), diplomati, functionari publici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Notar

| Gropiţe a răspuns:

Degeaba dai tu funda la cele mai multe meserii, ca nu iti poate spune nimeni mai multe meserii decat cele care sunt laughing In afara de avocat cred ca ai mai putea avea: notar, judecator, jurist si tot ce tine de tribunal. Sper sa nu gresesc big grin