| alina_5270 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cu lamuriri referitoare la urmatoarea situatie: eu sunt angajata cu carte de munca din 10.09.2009 si in acelasi timp am si un PFA dar la care nu am platit decat impozitul de 16%. Tocmai am aflat ca sunt insarcinata. As vrea sa stiu daca pot beneficia de concediul de maternitate si de indemnizatia de crestere copil? Nu imi este clar cum se calculeaza cei 85% din venituri? Se pot lua in calcul si veniturile din PFA daca platesc incepand din luna februarie pentru urmatoarele luni pana la nastere? Multumesc pentru informatii. O zi buna.

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se pot lua in considerare toate veniturile impozabile. Important este ca in ultimele 12 luni inainte de a naste sa fi realizat obligatoriu venituri impozitate in fiecare luna.