| Alexmihai4992 a întrebat:

Daca vreau sa comand ceva de pe okazii.ro cum trebuie sa platesc?

Răspuns Câştigător
| Okaziiro a răspuns:

Salut, sabanamec23! Pentru a putea sa comanzi de pe Okazii.ro trebuie sa ai minim 18 ani, de aceea comanda ta poate fi plasata doar de un adult. Pe Okazii.ro fiecare vanzator are posibilitatea de a-si alege metoda de plata pe care doreste sa o practice. Aceasta informatie este disponibila in pagina produsului de care esti interesat. Daca ai nevoie de ajutor ne gasesti la 0374652944 sau pe suport@okazii.ro. O zi placuta!

5 răspunsuri:
| SirGilbert a răspuns:

Stabilesti cu vanzatorul.De obicei se plateste ramburs.

| Alexmihai4992 explică (pentru SirGilbert):

Cum este aia ramburs am doar 13 ani si vr sa-mi cumpar cv de pe okazii.ro

| SirGilbert a răspuns (pentru Alexmihai4992):

Pentru a cumpara de pe okazii ai nevoie de un buletin.
Sa presupunem ca il vei folosi pe cel al tatalui tau.
Prima data iti faci un cont, unde ti se vor cere numele, adresa si cateva date de contact.
Dupa ce termini de facut contul comanzi produsul dorit, vei primii un mail cu datele de contact ale vanzatorului si produsul comandat.In 24 de ore vei fii contactat telefonic de catre vanzator, tu trebuind sa confirmi comanda.O sa-ti ceara din nou numele si adresa, iar produsul iti va fi trimis prin posta. Dupa 4 zile vei primii de la posta un aviz, prin care te anunta ca ai primit coletul.Mergi la posta cu buletinul tatalui tau iti da coletul, ii dai banii si gata.
Sa nu uito sa faci contul e numele tatalui tau si cand te suna vanzatorul tot numele tatalui sa i-l dai!
Bafta!

| AlexandruGeorgeNita a răspuns:

Pai te poti intalni cu cel care vinde produsul respectiv. cel mai simplu mod. eu si fratele meu asa am facut pentru un set de haltere si gantere. Oricum. cei mai multi pun metodele de plata. deci nu cred ca ai de ce sa iti faci probleme. Se poate. prin Posta, Banca, Curierat. Bafta.

P.S sa fi atent la cat de multe voturi pozitive are cel de la care doresti sa cumperi. conteaza si asta.

| Ioanapp a răspuns:

Depinde ce modalitate de plata alegi. Daca alegi sa vina prin curier platesti atunci cand vine coletul acasa si daca alegi prin posta platesti cand te duci sa ridici coletul de acolo.