| cia021 a întrebat:

Sall TPU, cum comanzi mai exact de pe okazii.ro? EX : daca vreau sa comand un mp3 cum il comand, cum il primesc si cum il platesc?

Răspuns Câştigător
| Okaziiro a răspuns:

Salut,

Multumim pentru interesul aratat site-ul Okazii.ro.

Cumpararea pe Okazii.ro este foarte simpla.

Pasii pe care ar trebui sa-i urmezi sunt:

• iti faci cont pe Okazii.ro - http://www.okazii.ro/cont/creare/
• intri in pagina produsului pe care doresti sa-l cumperi

• apesi butonul Cumpara acum

• primesti datele de contact ale vanzatorului pe e-mail;

• stabilesti cu el cum intri in posesia produsului si modalitatea de plata;

• produsul iti poate fi trimis prin curier, Posta Romana sau te poti intalni direct cu vanzatorul, cum preferi;

• plata produsului o vei face direct la vanzator, daca te intalnesti cu el, la curier – daca alegi modalitate de transmitere a produsului prin curier, la posta – daca produsul iti va fi transmis prin Posta Romana;

Pentru mai multe informatii, te rugam sa accesezi pagina http://ajutor.okazii.ro/cumparare/cum-poti-cumpara.

Te invitatam sa revii pe Okazii.ro, spor la cumparaturi.

4 răspunsuri:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Apesi cumpara acum. Dupa aceea pe mail primesti un e-mail cu datele acelei persoane.Il contactezi ii lasi adresa unde vrei sa iti trimita coletu.Cand vine curieru/te duci la posta sa il iei platesti acea suma si pleci cu coletu acasa.

| gabi45 a răspuns:

Tu apesi pe butonul de cumparare iar de obicei persoana care-l vinde te va suna si ti-l va trimite prin posta sau curier umand ca tu sa platesti cand vine pachetul sau mai apoi.

| RobertMoon a răspuns:

Sa spunem ca tu vrei sa cumperi o tricicleta de pe okazii.ro happy, apesi,, cumpara acum,, iar prin email vei primi datele de contact ale persoanei care vinde tricicleta. Nu este vorba de o firma neaparat, oricine isi poate face cont pe okazii si poate vinde orice. Dar trebuie sa iti faci cont in cazul in care nu ai.

| pinisarr a răspuns:

Dupa ce dai ep butonul comanda, completezi un formular9adresa oras judet si toate alea) si aceea persoana til v-a trimite prin posta sau curier