| Peter2024 a întrebat:

Daca vreau sa dau la facultatea de medicina imi trebuie si fizica? Dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Depinde de facultatea aleasă. Pentru admitere ai nevoie de maximum două materii: biologie obligatoriu și chimie sau fizică la alegere. În facultate se face biofizică, deci o bază tot trebuie să ai.

4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Da, fizica, biologie si chimie. La facultate o sa faci Biofizica si Biochimie. Si nu o sa te invete nimeni fizica de la 0, asa ca niste baze, destul de largi, trebuie sa ai.

| Eu2208 a răspuns:

Nu
Funda?

| Marcela46 a răspuns:

Pai fizica are legatura cu facultatea de medicina ca daca nu ar avea nu se mai facea pe profilul ss (asta este un profil pentru facultatea de medicina dar nu conteaza ce profil faci) fizica se face pana in clasa a 12 la ss deci da e important sa cunosti anumiti factori care au legatura cu medicina

| Pisihelp a răspuns:

Eu cred că nu...