| alin4096 a întrebat:

Dati-mi o idee despre ce as putea sa scriu despre urmatorul argument! High school students should be banned from working in part-time jobs! Ideile in romana ma intereseaza, nu neaparat in engleza!

Răspuns Câştigător
| xdaria19 a răspuns:

Ai putea scrie ca astfel se concentreaza mai putin pe scoala, mai mult pe jobul respectiv. O alta idee ar fi aceea ca in timp ce faci liceul ai dreptul sa iti ocupi timpul cu invatat, nu sa te chinui sa castigi bani. Nu stiu, ai putea sa mai scrii despre situatia unora dintre romani, care nu au bani si se lasa de scoala in favoarea muncii (in general la negru), desi ei sunt capabili de un efort intelectual f. mare. Sunt multe de spus...Succes!