| ღAnonimღ a întrebat:

Am 12 ani. Vreau sa-mi dati niste idei de part-time jobs si cam cati bani as putea primi. Ex.: plimbatul >cainelui5 lei, etc////.
Pe langa o funda si un vot va rog sa-mi spuneti cu ce va mai pot ajuta!
Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| ღAnonimღ explică:

Pliante/././adica?

| Oti a răspuns:

Hei.La 12 ani ma indoiesc ca gasesti ceva.In afara de plimbatul cainilor[rar gasesti si un astfel de job], ma indoiesc ca ai mai putea gasi si altceva...

| BlackRose08 a răspuns:

Poate sa pui pliante. dar nu prea cred la 12 ani. poate 14-15. Ai putea incerca cu plimbatul cainilor. dar nu foarte multi isi dau cainii pe mana altuia. Dar oricum cu pliantele castigi ceva banutzi. nu f multi, dar destui. acum nu stiu sigur cat big grin intre 300-400 - 500 de lei / luna. dar depinde cate pui! happy
altceva chiar nu stiu pentru varsta ta big grin

| BlackRose08 a răspuns:

Adica pui pliante (reclame) in cutiile postale ale oamenilor. De ex plainte de la Billa, Penny, Real etc big grin