| ana99girl77 a întrebat:

Dau funda daca rezolvati problema urmatoare: Ileana, Dora si Silvia sunt 3 surori careau varstele reprezentate de numere consecutive pare.Mama lor este de 4 ori mai in varsta decat fiica mijlocie.Stiind ca suma varstelor tuturor este 56, afla varsta fiecareia. Ajuta-te de grafic!

Răspuns Câştigător
| georgesur a răspuns:

Mama=4x8=32 ani; Ileana=6 ani; Dora=8ani; Silvia=10ani

11 răspunsuri:
| Anileda a răspuns:

Nu este site de teme.

| Silvia a răspuns:

Să ştiţi că Silvia are 14 ani.Asta vă zic sigurlaughing.

| Eyleen a răspuns:

Ileana are 6 ani, Dora are 8 ani, Silvia are 10ani iar mama lorare 32 de ani(6+8+10+4*10=56)Fundita?big grin

| Eyleen a răspuns:

Din cate stiu acesta este un site in care oamenii se ajuta reciprc...lasati-o in pace.eu am raspuns pentru ca fac puncte

| Dee0tzaA a răspuns:

Ileana-6 ani
Dora-8

| Dee0tzaA a răspuns:

Ileana-6 ani
dora-8
silvia-10
mama-32.

| SangJin a răspuns:

Oh te rog. Esti clasa a 4-a, mami si tati sunt plecati de-acasa asa ca nu te pot supraveghea si nici nu li te poti plange tu de teme, te-ai hotarat ca de ce sa-ti strici tu vacanta de vara cu probleme de matematica, cand te poti juca de-a mama si copilul sau cu papusile, si ti-a venit tie ideea asta de-a dreptul brilianta, brilianta iti zic, sa incerci sa prostesti, poate chiar sa mituiesti, sa-ti faca exercitiul cineva de pe site-ul asta in timp ce tu te holbezi la ecranul TV-ului pe Disney Channel la reclame cu Camp Rock si spui ca vrei si tu sa canti asa si astfel iti incanti vecinii cu o atat de impresionanta incercare, sau mai stiu eu, cu o fundita.
Asa cum spunea si inca spune profesorul meu de matematica, rezolvarea e in problema, asa ca nu mai cauta degeaba ca nimeni nu e indeajuns de fraier ca sa te ajute. Mi-e mila de parintii tai. nu m-ar mira daca ai si face calcule cu numere asa simple cu calculatorul din PC sau mobil.
Iti dau totusi un indiciu. Nu vezi tu ca trebuie sa te ajuti de grafic? Grafic, adica segmente, mai.
Sanatate mintala iti doresc si merci de timpul acordat pentru citit cat si pentru selectarea a o mie de,, Stupid" cu ajutorul mai multor account-uri de-ale tale de pe site.

| ale a răspuns:

Gradinitza?laughing
Ileana=7 ani
dora=8 ani
silvia=9 ani
mama=32ani
laughing

| Lorena_2784 a răspuns:

Ce fraieri sunt cei care te-au ajutat! se lasa condusi de tine!

ne dai noua, cei de la site-ul acesta sa iti facem temele?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda... clasa a 4, semestrul nr II, caiet de vacanta, inceputul caietului. GANDESTE SINGUR@ nu ne mai intreba p noi. de aceea ti-a dat d zeu minte. ca sa o folosesti

| ana99girl77 explică:

Care e raspunsul?