| mileystar1992 a întrebat:

Dau fundita, daca imi ziceti niste meserii care cer doar carte nu munca va rog nu prea stiu ce vreau sa ma fac can voi fi mare am doar 11 ani si toata lumea ma intreaba lucrul asta

Răspuns Câştigător
| anna01 a răspuns:

Toate meseriile necesita carte de munca alfel muncesti in van si nu vei avea pensie cand vei fi si mai mare:-D.Usurel, mai timp sa-ti descoperi inclinatia catre o meserie, mai bucura-te de copilarie, nu-i lasa pe adulti sa te ameteasca cu intrebarile lor despre joburi mult visate.

4 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Crte sunt cei cu studii superioare dar de muncit oricum trebuie sa muncesti chiar daca stai la un birou si faci acte tot munca se numeste

| qwerty a răspuns:

Medic, profesor, avocat etc.

| mileystar1992 explică:

Da nu imi place sa fiu profesor nici medic

| tanikka a răspuns:

Orice meserie cere carte, rice carte studiata cere munca.