| SilentRain a întrebat:

De ce este atât de greu sa găsesc un loc de munca part-time?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este foarte simplu: ofertele de munca sunt putine si cei care cauta sunt mai multi, mai ales daca n-ai calificare sau nu este intr-un domeniu cautat.

| Catrice a răspuns:

Pentru ca nici full time nu sunt multe, plus ca dacă nu ai cunoștințe, nici acolo nu mai e oferta.

| DeathIncarnate a răspuns:

Romania si pentru ca o ducem extrem de bine pe toate capitolele.

| Rd79 a răspuns:

Nu e asa greu, eu lucrez 6 ore pe zi. Cati ani ai? Ce stii sa faci? In ce domeniu cauti? Unde ai mai muncit?

| SilentRain explică (pentru Rd79):

Am deja un loc de munca, și as mai vrea ceva
Nu caut un domeniu anume, caut un loc de munca cinstit și corect plătit

| Rd79 a răspuns (pentru SilentRain):

Totusi nu mi-ai raspuns la 2 din intrebari.
Daca vrei orice loc de munca cinstit si corect platit (pentru ce faci), vezi la Mega ca acolo au (cel putin pentru studenti) si program redus, te duci cand vrei (ma rog, cu anumite conditii).

| lilianaadelina a răspuns:

Deoarece se cauta persoane care sa lucreze mult pe bani putini.