| SilentRain a întrebat:

De ce sunt greu de găsit locurile de munca part-time?

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Eu am crezut ca se gasesc usor. Cel putin daca ai in oras multe magazine gen Mega Image, Carrefour, Auchan, Lidl, Penny etc acolo cam e criza de personal.

| Frank51 a răspuns:

Este mult mai usor sa gasesti decat full time.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Frank51):

Pe ce lume traiesti?

| SilentRain explică (pentru Frank51):

Probabil la tine în județ, la mine sunt foarte puține

| Frank51 a răspuns (pentru SilentRain):

La mine e full.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea sunt locuri de munca in general. Insa vara, de exemplu, e sezonul cel mai aglomerat pe la mare si nu numai, si atunci gasesti cele mai multe din job-urile part-time.

| Cristiaanandrei a răspuns:

Pentru ca daca angajezi doi oameni sa munceasca 4 ore fiecare le dai salarii mai mari si platesti mai mult la stat decat daca ai angaja doar unul full time