| Nătărău a întrebat:

De ce hominizii sclavi/ocupați/"angajați" sînt atît de îngîmfați?

5 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

XYZVids asta, ma sparge de ras, deci citeam postul tau, si odata vad mai jos " Sa ii vad fata... " am murit, jur. Nu stiu de ce dar a avut un altfel de impact aici.

Eu ma trezesc la 7, nu la 6:35...

Eu cred ca ti-ai exprimat frustrarea despre viata pe care o traiesti chiar tu la persoana a 3-a, asa-i?
Asta e man, vine pensia si o sa te trezesti cand vrei tu. Si mie mi-e greu sa ma trezesc dimineata, dar parca are si ea un farmec aparte cand esti trezit de primele raze de soare decat atunci cand esti trezit la 2 ziua de vecinu de deasupra.

Tu nu ai fost crescut cu Mos Craciun si cu iepurasul de Paste?
Nu ai fost dat la gradinita, la scoala, la liceu? Nu ai urmat o facultate?
Parintii tai nu au muncit sa-ti creeze tie viata pe care o ai acum?

Sa presupunem ca s-au intamplat toate astea. Acum imagineaza-ti cum erai acum daca nu se intamplau? Erai mai bine? De unde iti luai educatia? Invatai tu singur din carti la 7-8 ani?
De unde faceau parintii tai bani sa-ti cumpere mancare sa nu mori de foame?

| Nătărău explică:

În același timp doar par satisfăcuți de felul cum se desfășoară viața lor, singurul lor scop fiind să aibă "o viață de familie normală"/ toată familia trezindu-se zilnic la 6:35 FIX, pe copiii acestora "educîndu-i" creșa, grădinița (despre toate porcăriile de genul iepurași care fac ouă prin tufișuri, moși bărboși prietenoși care vin pĂ horn cu sacul plin cu dulciuri și jucării), școala generală, liceul (o abrambureală pitagorico-arhimedeico-euclideano-hipocratico-socratosclifosită piperată cu RELIGIE bineînțeles) și UNIVERSITATEA, capacul borcanului suprem doctrinar al NAȚIUNILOR UNITE PENTRU DISTRUGEREA A TOT CEEA CE NU ESTE CA ELE.

| suntserios a răspuns (pentru Nătărău):

Sa ne scuzi, nu toti ne ca.cam bani ca tine. Unii ne trezim la 6.35 sa muncim.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Cit pe ce sa ma nimereasca si pe mine, doar ca ma trezesc la 6:40 eu.

| Nătărău explică:

Îmi vreau Pământul înapoi. Ăștia se poartă ca și cum legumele nu cresc și izvoarele nu dau apă dacă nu avem bani în buzunar. Ăștia nu sînt oameni, ăștia sînt diavoli.