| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu recunosc romanii ca asculta manele?

40 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Pentru ca unii nu asculta, iar cei care ascultă nu se ascund.

| Apokales a răspuns:

Ascultam ca nu avem incotro, dar nu ne plac manelele. Personal, sa spun ca-mi plac manelele este ca si cum as spune ca ador promovarea inculturii. Pentru ca asta se intampla, se promoveaza prostia.

| siriusblack98 a răspuns:

Probabil că tu trăiești cu impresia că ascultăm cu toții manele și ar trebui să recunoaștem un lucru pe care nu îl facem.

| AlexAL275 a răspuns (pentru Apokales):

De acord cu tine, însă nici pe populară nu putem să stăm?

| alina2k18 a răspuns:

Ce ai ma rasistule?
Iar ai mancat stricat?
laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai fost prea dur.

| Apokales a răspuns (pentru alina2k18):

Totusi are dreptate.

| Apokales a răspuns (pentru AlexAL275):

Depinde de mesaj. Foarte multe din ele au un mesaj ce ascunde o atitudine misogina si promoveaza consumul de alcool. Recunosc ca am o atitudine pozitiva fata de muzica populara pentru ca sunt cam nationalist, dar nu pot trece totul cu vederea.

| Dddonkey a răspuns:

Cultura manelelor se aseamana foarte mult cu cea a filmelor indiene sau a tarilor din imprejurimi. Personal nici nu o consider muzica de calitate, mai toate melodiile pe care le am auzit se ocupa de 2 mari sbiecte: canti despre ea si plangi ca un caine lasat pe strada sau esti cel mai puternic om pe care il cunosti. Daca tu crezi ca nu sunt romani care nu asculta manele te inseli. Muzica pentru dezechilibrati emotional.

| StrongHeart a răspuns:

Pai sunt unii ca mine care chiar nu asculta.De ce vrei sa ma convingi ca ascult cand nu o fac?
SI asta o spune un om care a facut karaoke pe manele doar de dragul betiei in trecut, dar 99.9% din timp nu ascult si aproape niciodata de buna voie,doar constrans de anturaj.
Normal,la o nunta se asculta, asculti involuntar, un prieten iti pune o manea chiar daca il rogi sa nu o faca, asculti involuntar, dar asta nu inseamna ca asculti.

| NotNamed a răspuns (pentru alina2k18):

Logic ca sunt rasist. Nu vad de ce n.as fi cand stii foarte bine care le e comportamentul, mentalitatea, actiunile si istoricul lor.

| NotNamed a răspuns:

Adminii n.ar fi trebuit sa imi stearga mesajul. In timp ce ei sterg mesajele cu ura la adresa țiganilor dar adevarate, tiganii in momentul asta fura din casele aflate in Spania si Anglia cel putin si ne "urca" laughing mandria tarii in ochii strainilor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doar faptul că nu asculta manele nu recunosc? Sunt ogramada de lucruri pe care Romanul nu le recunoaște, dar unii au coloana și nu se jenează sa admită că uneori mai asculta și câte o manea. sunt care asculta și care nu asculta, depinde de preferințele fiecăruia.

| cernobîlamin a răspuns:

Ca s handicapați nu le plac dar le e Rușine sa nu aibă de a face cu romii?

| cernobîlamin a răspuns:

De maine iti dau unfollow follow follow follow
de maine iti dau unfollow follow follow follow
nu mai vreau sa te mai vaad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca in țara asta ești judecat ca Asculți manele, și ghici de către cine? laughing de către aia care nu știu sa se distreze pe orice fel de muzica, nu știu sa accepte societatea. Adică aia frustrați

| Drimmero a răspuns:

Ei sunt fierti pe Beethoven, Bocelli, Mozzart si altii, d-aia. te astepti de la natia asta de ipocriti sa recunoasca ceva? Unele manele in special cele cu care ai crescut si iti dau un vibe misto sunt nemuritoare si vor aprinde intotdeauna petrecerile. La petreceri, nunti, botezuri, orice natie si derivare a petrecerilor se asculta manele si ridica lumea de pe scaune si se apuca de dansat chiar daca majoritatea n-au o treaba, dar macar se distreaza si nu le pasa de prejudecatiile nimanui, astia se distreaza cu adevarat si se bucura de moment.

| Apokales a răspuns (pentru Drimmero):

Ca avem si multi manelisti in comunitatea asta. Majoritatea manelistilor nu-s in stare sa tina un mouse in mana. Se mai mira unii de unde rautate in lume. Pai, clar nu pe TPU.

| Drimmero a răspuns (pentru Apokales):

Ai uitat cand spargeai manelele pe server? dadeai dedicatii pe voice, uiti astea )))

| Apokales a răspuns (pentru Drimmero):

Da, se pare ca am uitat. Cand s-a intamplat asta, ma rog?

| Drimmero a răspuns (pentru Apokales):

Uiti dupa acum? Oricum toti in viata asta am ascultat macar o manea in diferite circumstante

| Apokales a răspuns (pentru Drimmero):

Acum este mereu in trecut. Zici acum. Cand?! Si s-a dus.
Creierul tau nu transmite informatia suficient de repede, nu poate tine pasul cu realitatea. Si tocmai ti-am distrus gluma cu fapte reale si plictisitoare.

| gabicoo a răspuns:

Vor să pară evoluațiwinking

| Drimmero a răspuns (pentru Apokales):

Esti dusman cu umorul, pesemne

| Apokales a răspuns (pentru Drimmero):

Umorul cuprinde un spirit de observatie acut pentru a gasi lucrurile ce au o neconcordanta si creativitate pentru a reda-o.
Ok, acum am fost cringe. Mai are cineva sentimentul ca vrea sa moara?!

| Drimmero a răspuns (pentru Apokales):

Credeam ca te-ai mai cizelat si tu...dar oamenii nu se schimba.

| Apokales a răspuns (pentru Drimmero):

Oamenii se schimba. Este mai greu dupa 35 de ani. Cand sunt mici se pot modela precum lutul, dar dupa 35 de ani s-au format, iar atunci se pot sparge, sunt aproape de neclintit in convingerile lor deja formate. Cred ca stii asta, deci inca ma pot schimba. Dar de ce se iei lucrurile in serios, consumi energie in van. Mai ales pe un site de socializare in care nu ai mare impact scriind. Ce crezi ca ar trebui schimbat la mine, ce te supara?

| Drimmero a răspuns (pentru Apokales):

De fapt e invers bro, tu ai luat in serios, eu doar glumeam, consumi energie aici, cred ca numar pe degete de cate ori am luat site-ul in serios

| Apokales a răspuns (pentru Drimmero):

Gresit! Acum ma duc sa-mi consum energia. Ma duc sa fac ceva miscare. Mai vorbim.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca in trendingul romanesc e numai manea nu inseamna ca toti ascultam genul acesta de muzica, nici nu stiu daca pot sa o numesc muzica.
Multi apasa click doar de curiozitate.
In plus aici e vorba de cine stie sa se faca mai vazut prin intermediul canalelor, promovarilor smd.
Pentru bani si celebritate faci orice, iti vinzi un rinichi, iti vinzi inima dar si creierul.