| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu se caută muncitori pentru pompe funebre și crematorii? Trebuie ceva specializare? Mie mi-ar placea sa lucrez in domeniu.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este o nevoie mică.

| anonim3247 a răspuns:

La pompe funebre lucrează cei din familia care are afacerea.
Un mort e transportat în sac negru de neamurile patronului de 2 oameni sau 4 oameni dacă e greu.
Dacă e coșciug de cărat de la etajul 7 - 8 - 10 până jos merg 4 oameni și îl cară 2 în față și 2 în spate.
Și ăștia sunt neamuri cu patronul angajați la el.
Nu duc lipsă de personal nici la 12 noaptea.

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

Tot ăia îmbracă mortul și îl aranjează înainte de înmormântare dacă familia mortului vrea asta.
Nu ai loc la ăștia de neamurile patronilor care sunt angajați acolo.

| 29mai a răspuns (pentru anonim3247):

M-ai degrabă să fiu implicat în procesul de creare a sicrielor.

| anonim3247 a răspuns (pentru 29mai):

Îți faci firmă de pompe funebre și tu ca patron poți să cari și morții, să îi aranjezi.
Sicrie tot la fel îți trebuie atelier de mobilă că doar așa poți face.

| anonim3247 a răspuns (pentru 29mai):

Când era de cărat un mort noaptea venea patronul cu neamurile lui.
Ăla nu căra că nu era nevoie că putea să care și el, nu râdea nimeni de el.