| anonim_4396 a întrebat:

De ce unii sunt saraci, altii bogati?

Răspuns Câştigător
| cascadoryes a răspuns:

Eh..Greu de spus pentru ca fiecare om bogat are sursele lui. Unii sunt bogati pentru ca au foarte multa inspiratie, altii pentru ca au fost loviti de noroc, au castigat bani mai multi mirateai pe unde..banii castigati îi inmultesti usor daca te duce capul.Mai este o alta categorie a oamenilor bogati, cei care fura, nu genul de furat o masina sau un telefon, ai vazut cum fura oamenii politici.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca unuii au bani si ceilalti nu au!

| Donsavas a răspuns:

De ce unii trăiesc și alții mor? Cum de unii reușesc sa supraviețuiască și alții sunt omorâți? Cum de unii previn boala și alții și o provoacă? Sa fie oare destinul sau o consecință a faptelor sale? TU alegi CUM dorești sa GANDESTI!

| Jager a răspuns:

Unora le-a mers mintea si au muncit, investit si s au îmbogățit. Restul la primii bani obținuți i au cheltuit pe diverse fantezii pe perioada scurta.

| crazypop a răspuns:

Cei saraci sunt bogati de fericire, iar cei bogati sunt saraci de fericire si plini de bani.