| AlexandrulS a întrebat:

De ceva timp am in gand dupa ce imi termin studiile sa incep o cariera pe platformele marine, am auzit ca se platesc extrem de bine undeva la 70-100 de mi de dolari pe an.Stiu ca sunt conditii de izolare si de risc maxim, dar pentru asa bani prefer sa stau 7-8 luni pe an pe o sonda. Ceea ce vreau sa stiu este cum incep, de unde, ce trebuie sa fac? Va rog raspunsuri serioase si adecvate. Multumesc

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa incepi cu Liceul de Chimie, Facultatea de Tehnologia Petrolului si Petrochimie. Pe parcurs mai vezi. Succes

| AlexandrulS explică (pentru anonim_4396):

Liceul este pe terminate, iar facultatea de care zici tu este una singura in toata tara, parca la Ploiesti sau Pitesti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexandrulS):

Ploiesti. Mergi cu incredere acolo.