| romaniatarahotilor a întrebat:

Buna tuturor. As vrea sa stiu daca sa imi termin studiile(sunt in clasa a xii-a) si sa emigrez(ma refer sa stau cativa ani sa fac facultate si apoi sa plec) sau sa plec imediat cum termin definitiv cu bacul?
Multumesc. PS. NU vreau sa influentez pe nimeni dar vreau opinii legate de emigrare. Stiu ca nu sunt cainii cu covrigi in coada dar decat sa le platesc astora bani mai bine plec undeva unde lucrez LEGAL SI SUNT RESPECTAT. Si nu vreau motive gen ca ai familie sau alte chestii. Pur si simplu am ajuns sa urasc ca sunt roman dpar din cauza unor nemernici ce au distrus o tara BOGATA din toate punctele de vedere si FRUMOASA. NU vreau sa instig la ura! Doar ca ulciorul nu merge de multe ori la apa...

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca sa emigrezi trebuie ori sa fii foarte bogat, si atunci te primeste orice tara din lume, cu bratele deschise, ori sa fii foarte destept, olimpic international la cine stie ce materii, ori sa ai o facultate terminata, cu o specializare in care esti atat de bun, incat tara respectiva, iti accepta emigrarea, pentru ca au nevoie de calificarile si cunoasterea ta.
Deci, tu ce ai de oferit la 18 ani ca sa poti aplica pentru emigrare?