| alina996 a întrebat:

De pe ce site uri as putea invata arhitectura?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu cred că o meserie atât de legată de artă poate fi însușită numai de pe site-uri. Cred că e nevoie de cursuri universitare să poți afirma "știu arhitectură"

| alina996 explică (pentru sierra1):

Stiu ca trebuie cursuri...ma gandeam pentru inceput ca sa ma obisnuiesc

| sierra1 a răspuns (pentru alina996):

Introductiv da, poți citi cursuri online dar aici e vorba de a înțelege până la urmă arta (arhitectura este artă în ultimă instanță)

| Lioana a răspuns:

Arhitectura nu se invata de pe site-uri. Facultatea de arhitectura nu este una usoara. Este chiar una de lunga durata. Are 6 ani de studiu.