| arvamircea a întrebat:

Deci... am 16 ani si locuiesc in Brasov sunt la C.N. Andrei Barseanu. Si vreau sa ma angajez cu jumatate de norma in vara. Vreau sa lucrez oriunde numa in constructii NU.

Răspuns Câştigător
| AlienGCS a răspuns:

Pai du-te pe la terasele de vara si intreaba daca se fac angajari sau cauta anunturi cu "angajez ospatar" de la tine din oras. Apoi mergi si vorbesti sau depui un C.V. (cauti pe internet modele daca nu sti sa il faci)

In multe locuri se cauta oameni cu experienta sau de cel putin 18 ani. Cu mine la terasa lucreaza doua fete de 17 ani, deci depinde de patron acum. La inceput o sa fi in proba. Cam o saptamana. Proba ar trebui platita, dar aici depinde de patron. Mie nu mi-a platit-o, dar am lucrat doar 4 zile in proba.

Salariul e cam de 800 ron pe luna sau cel putin 40 ron pe zi (asta daca lucrezi doar in weekend)

Cam asta ai de facut. Sper ca te-am ajutat.

Succes!

2 răspunsuri:
| AlienGCS a răspuns:

Eu zic sa lucrezi ca ospatar. Eu asta fac. Si nu o sa fie jumatate de norma, ci un salariu in jur de 800 ron pe luna. Acum se cauta ospatari pe timpul verii.
Daca te misti repejor, vorbesti frumos, inveti preturile usor si ai o memorie buna (sa nu incurci comenzile cand ai terasa plina), acolo e locul tau.

Succes!

| arvamircea explică (pentru AlienGCS):

Spune concret ce trebuie sa fac, adica unde trebuie sa ma duc etc.

| AlienGCS a răspuns (pentru arvamircea):

Pai du-te pe la terasele de vara si intreaba daca se fac angajari sau cauta anunturi cu "angajez ospatar" de la tine din oras. Apoi mergi si vorbesti sau depui un C.V. (cauti pe internet modele daca nu sti sa il faci)

In multe locuri se cauta oameni cu experienta sau de cel putin 18 ani. Cu mine la terasa lucreaza doua fete de 17 ani, deci depinde de patron acum. La inceput o sa fi in proba. Cam o saptamana. Proba ar trebui platita, dar aici depinde de patron. Mie nu mi-a platit-o, dar am lucrat doar 4 zile in proba.

Salariul e cam de 800 ron pe luna sau cel putin 40 ron pe zi (asta daca lucrezi doar in weekend)

Cam asta ai de facut. Sper ca te-am ajutat.

Succes!