| Rockerita123 a întrebat:

Am o intrebare serioasa pentru voi! As vrea raspunsuri de la persoane care stiu foarte bine despre ce este vorba sau care frecventeaza/au frecventat un liceu pedagogic. Asadar, imi poate spune cineva care este diferenta dintre specializarea Invatator-educator si Educator-puericultor? Adica eu vreau sa merg in clasa a IX-a la pedagogic deoarece vreau sa devin educatoare la gradinita.

1 răspuns:
| Surtulecs a răspuns:

Buna! Specializarea de invatator-educator reprezinta ceea ce iti doresti adica job de educator sau invatator (poti alege). Educator-puericultor reprezinta jobul pentru creșe copii (de la 3 luni la 3 ani sau 1 an la 3 ani) adica mai pe scurt ai grija de bebeluși pe aceasta specializare.

Sper ca te-am ajutat!