| alexa_9699 a întrebat:

Va rog frumos sa ma ajutati si pe mine! sunt la liceu, clasa a XII-a, profilul stiinte ale naturii si protectia mediului...As vrea sa devin educatoare... ce facultate ar trebui sa urmez? si daca as putea sa devin educatoare, in timp ce urmez facultatea? va rog frumos daca se poate sa ma ajuta-i! multumesc mult!

2 răspunsuri:
| arrriadna a răspuns:

Oricare include si modulul pedagogic. Doar acela iti permite sa predai, indiferent de nivel.

| mirey_4137 a răspuns:

La O facultate de Pedagogie sau la o facultate de Psihologie-Pedagogie! sfatul meu ar fi sa te axezi pe cea de-a doua! Pt ca am o prietena care a terminat liceul pedagogic si a continuat cu facultatea de pedagogie si s-a angajat ca educatoare datorita liceului si nu a facultatii deci facultatea nu a ajutat-o prea mult! Deci pe tine te-ar ajuta mai mult in ceea ce vrei sa faci Facultatea de Psihologie-Pedagogie!