| NicusorYo a întrebat:

Deci vreau sa devinreprezentator avon.Am intrat pe site sa devin https://www.avoncosmetics.ro/PRSuite/dreamJobApply.page, la formula de adresare am scris dl, la nume si prenume am scris bine, la data nasteri am scris 06.12.1996 si zice ca Lungimea valorii din campul Data nasterii trebuie sa fie egala cu 10. Valoarea introdusa de tine este 5.12.1996. Te rugam sa corectezi. Ce trebuie sa faca aici, cum sa scriu? Iar la restul am scris bine, in afara de cod numeric personal, parintzi nu imi dau buletinu, cum imi pot afla CNP?

1 răspuns:
| anutza a răspuns:

Daca nu ai 16 ni nu poti deveni reprezentant, decat sa se inscrie unul din parinti, dar trebuie sa fie de acord
CNP-ul il gasesti si in certificatul de nastere happy