| TheYcyy a întrebat:

Din ce sa da admitere la facultatea de arte si design din Timisoara? Adica, nu prea inteleg nimic de pe siteul lor ...si as vrea sa ma duc la design interior, exerior sau ce mai au pe acolo? (fundita si tot ce vreti, pentru cele mai bune lamuriribig grin)

1 răspuns:
| mabell23 a răspuns:

Am citit de pe situl lor cum ca Toţi studenţii pot să-şi acceseze datele personale, şcolare şi financiare urmând instrucţiunile de la adresa: www.studentweb.uvt.ro

Problemele legate de datele personale sau situaţia şcolară se rezolvă contactând secretariatul facultăţii. Pentru probleme legate de funcţionare, trimiteţi un e-mail la adresa administratorului UMS din cadrul Universităţii ( studentweb@uvt.ro ) în care specificaţi facultatea, numele complet şi CNP-ul dvs.

Important: dacă accesaţi pentru prima dată aplicaţia web, trebuie să acceptaţi certificatul de securitate care apare în browserul dvs. (ex. Firefox, Opera, etc.)!
Oricum probele vor fi din specialitatea pe care ti-o alegi.De exemplu la design ambiental probabil iti va da ceva obiecte si sa le aranjezi, sau sa faci un design pentru o anumita camera(desen cred).Nu stiu contacteaza scoala si iti vor da mai multe detalii.