| Trăie a întrebat:

Din ce se da admiterea daca vreau sa optez pentru facultatea de drept?

Răspuns Câştigător
| Sadop a răspuns:

Depinde de Facultate.
De exemplu la cea din Bucuresti dai la română şi economie, pe când la cea de la Iaşi doar la română.
Asta depinde de Facultate. Se poate schimba de la an la an, dar în principiu se dă din română sau economie sau ambele.
Baftă!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Admiterea se face in baza regulilor fiecarei facultati, asa ca uita-te pe site-ul oficial al facultatii la care vrei sa mergi, orientativ la Admiterea 2013, cam asa va fi si anul viitor.