| AvalohAlyn a întrebat:

Cum e admiterea la Facultatea de Drept din tara?

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Fiecare universitate are admiterea sa, care difera in functie de universitate, daca e de stat sau privata.
Cand am dat eu admite la facultate la mine, admiterea era pe baza de examen, care l-am dat din gramatica. Iar acum este pe baza de dosar, conteaza media de la bac 50% dar si media din liceu, tot 50%.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de facultate, fiecare are dreptul la reguli proprii privind admiterea.
Uita-te la Admiterea 2015, pe site-ul oficial al facultatii la care vrei sa mergi.