| anonim_4396 a întrebat:

Dintre Drept si Litere, ce ati alege? Care sunt avantajele unei facultati, si care a celeilalte?

3 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Fiecare facultate are importanta ei, cu avantaje si dezavantaje.Singurul criteriu de care trebuie sa tii seama daca vrei sa fii multumit de meseria ta si s-o faci si cu placere este acela pe care ti-l dicteaza inima.Gandeste-te ce ai avea de facut intr-o situatie cat si in cealalta si alege ceea ce simti ca ti-ar placea sa faci.Pana la urma, desi amandoua facultatile tin de profilul Umanistic, una e sa lucrezi cu copiii si alta sa te strecori prin hatisurile legii.

| Nişka a răspuns:

Eu as alege dreptul, de fapt asta si vreau sa urmez dupa terminarea liceului.[avocat in administratiebig grinbig grin]

| ramona_1444 a răspuns:

Eu as alege dreptul deoarece dreptul are vitor in orice moment fie ca e criza fie ca nu e si e si bine platit