| Dyutzza a întrebat:

Ce ati alege dintre drept sau litere?

3 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Litere. Dreptul are in el si o latura parsiva.

| SmokeyEye a răspuns:

Sa predai o limba straina sau sa fii traducator, sau sa castigi mii de euro pe diverse cazuri si sa ai o viata activa, sa intalnesti oameni si probleme noi?

| olivert1310 a răspuns:

Drept, daca ma tin de el si invat am sanse mari sa ajung mare si sa castig niste bani, insa exista pericolul sa cazi in partea coruptiei si sa nu mai faci dreptate daca intri in sistemul judiciar. Am o prietena, a tras tare, a invatat mult si acum este judecatoare la un tribunal, castiga ceva bani si este si satisfacuta de munca pe care o face. Litere? poate numai daca iti place sa fi profesoara sau ceva ce mai are legatura cu asta. Pana la urma urmei alegi sa faci ce-ti place, din astea doua trebuie sa-ti placa una mai mult, imposibil amandoua la fel, pentru ca sunt domenii diferite. laughing tu nu ai intrebat de ce, eu ti-am raspuns intuitiv, banuind ca de-asta ai intrebat big grin