| CelebraAnonima a întrebat:

Dintre meseria de medic generalist (de familie) și contabil pe care ati alege-o? Și de ce? Care e mai profitabila și mai buna?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mai profitabila este cea de contabil, pentru ca ai sanse sa castigi mult mai mult, fata de un medic, care primeste acelasi salariu daca sta la cabinet si consulta pacientii.
Cat priveste "cat mai buna" este total irelavant, pentru ca depinde strict de ce-ti place tie sa faci, nu ce ne place noua.

| Andreea11989 a răspuns:

Ambele sunt profitabile, dar pe primul loc trebuie sa fie ce ai vrea sa faci tu

| 1Marinn1111 a răspuns:

Cred ca mai profitabilă este cea de medic dar totodată si mai grea.