| dyanna0609 a întrebat:

Dupa ce termin liceul vreau sa dau la academie. am auzit ca acum sunt locuri numai pentru baieti si locuri numai pentru. fete. Este adevarat? Si vreau sa stiu cat e taxa si cum se face cazarea. multumesc dau funda cui ma poate ajuta.

Răspuns Câştigător
| Adina_8219 a răspuns:

Intra pe site-ul: www.academiadepolitie.ro. Acolo vei gasi raspunsul la intrebarile tale. Nu trebuie sa platesti, e chiar obligatoriu sa stai la caminul lor din campus. Mult succes! Adina

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salutare! Am o intrebare! Care sunt conditile si cerintele la acdemia de politie? Eu idn cate stiam sunt umratoarele 1-Sa fi terminat liceul cu tot cu bac 2-Sa nu fi comis infractiuni si sa ai cazier 3-Sa nu fi fost niciodata exmatriculat din scoala 4-Sa fi apt medical si pshihologic.Va rog frumos in caz ca am gresit sa ma corectati si astept un raspuns urgent! Sunt in clasa a9-a dar vreau din timp sa stiu cum sa am pregatesc! Multumesc