| ゼロの a întrebat:

Dupa cei 2 ani de concediu de crestere a copilului, revenirea la celasi loc de munca este obligatorie sau nu?
Se intampla ceva daca nu mearga la lucru sau pot sa primesc somaj?

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Legile sau schimbat referitor la asta...tu esti obligata cu 2 saptamani sa mergi la locul de munca sa vb cu sefu,el daca vrea te ea inapoi daca nu, nu[nu e obligat sa te mai ea], asa te poate trimite in somaj[numai in caz ca iti dai demisia nu ai dreptu la somaj]

2 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Pe perioada concediului de crestere copil ctr de munca e suspendat, trebuie sa vb cu angajatorul, si daca te va da afara primesti somaj.

| ゼロの explică:

Pai eu am nascut inainte sa se modifice legile, iar la cele care nasc inainte de a se schimba se aplica cele vechi.