| anonim_4396 a întrebat:

După părerea dumneavoastră unde este mai bine polițist sau S.A.S/S.I.A.S? Ma gândesc ca la (mascați) este mai greu deoarece sunt acele antrenamente și trebuie sa stai și în căldură cu cagula și vesta pe tine și plus este și mai riscant, nu? Sau ma înșel?
De mic am vrut sa sa ma fac politist, acum mai am un an pana când pot sa dau, dar nu știam unde este mai bine, știu ca întâi ca să devii mascat trebuie sa fii polițist sau jandarm.
Deci unde este mai bine, polițist sau mascat? Eu cred ca totuși polițist, cred ca oricum salariile sunt tot pe acolo

1 răspuns:
| Mirel4412 a răspuns:

Nu exista unde este mai bine sau mai rau, logic ca e mai lejer ca politist, oamenii care se duc la fortele speciale nu se duc pentru lejeritate la locul de munca, vor actiune si adrenalina, adica sa se joace cu moartea in unele momente.
Salariile nu cred ca sunt la fel, pana la urma ai niste activitati diferite fata de un politist la rutiera...

Daca vrei ca 30 de ani sa mentii traficul vehiculelor corespunzator, go for police, daca vrei sa ai adrenalina si sa "te lupti" pe bune, du-te pe mascati.