| anonim_4396 a întrebat:

Dupa terminarea facultatii, medicii pleaca din tara, isi continua rezidentiatul acolo?

Răspuns Câştigător
| OaiaNinjalău a răspuns:

Da pot continua, dar nu sunt luati foarte inconsiderare anii de facultate facuti in Romania sau din alta tara, deoarece ei ofteaza sa faci toate studiile in respectiva tara. O zi buna!

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Un rezidentiat inceput in Ro. nu cred ca este posibil sa fie continuat si finalizat in alta tara.In schimb, absolventii unei fac. de medicina din Ro pot sa aplice pentru un rezidentiat in alta tara ( din UE).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, poti face rezidentiatul si in alta tara

| Doctorfishadi a răspuns:

Nu cred ca de aceea pleaca, dar presupun ca pot continua si acolo, de faot sunt camsigur ca pot! Bafta!

| unprietenaproape a răspuns:

Of, voiam sa spun care pleaca din tara