| bebe21 a întrebat:

E adevarat ca daca termini anul doi de facultate cu restante repeti anul sau nu treci in al treilea?

Răspuns Câştigător
| cretzufinish a răspuns:

Trebuie sa atingi numarul de credite impus pentru a trece in anul urmator. In cazul meu trebuia sa faci 100 de credite. Depinde de facultate si de cate restante ai. happy Ai restanta nu ai vacanta si nici prestanta. laughing

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este în funcție de numărul de credite de la fiecare materie în parte.
Pa, pa.

| catthshshshs a răspuns:

Nu este adevarat.Insa depinde.Repeti anul daca nu intrunesti numarul de credite impus de facultate.Si asta depinde de conditiile facultatii. Daca ai 2-3 restante, eu zic ca treciwinking

| scarly86 a răspuns:

Totul tine de nr de credite acumulate si de regulile fiecarei facultati.de exemplu la faculta de farmacie poti trece in anul urmator cu maxim 10 credite neluate(adica maxim 2 examene picate), exceptie face anul 2 care este an de treapta si trebuie sa fii integralist, adica sa ai toate examene luate (60credite). asa era cand am fost eu anul 2, adica acum trei ani.

| daniela_7403 a răspuns:

Prostii! asa se spune dar nu e adevarat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La transilvania daca ai restanta pe de anul 1 nu treci in anul 3. e o prostie pentru ca ai restante in anul 1 si il repeti pe al 2 lea frustrated