| Andreea_Brandus_1995 a întrebat:

E adevarat ca managementul-management se adreseaza doar celor care vor sa faca o activitate de conducere?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai nu are sens?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu, desigur ca nu. La fel ca in cazul a peste 90% dintre cei ce termina facultatile cu profil economic, cei de aici vor deveni someri, agenti imobiliari, videochatisti, taximetristi sau taximeveseli, testeri software, si multe altele. Activitate de conducere, haha. Asta cand o sa mergi la o facultate sau curs predat de unul sau una care chiar fac bani in mediul de afaceri concurential, nu care predau platitudini depasite si iau salarii nemeritate in mediul universitar, dar n-ar putea manageria nici macar doua covrigarii fara sa le bage in faliment.

| Frank51 a răspuns:

Merge bine și la oi.

| johnnny123 a răspuns:

Păi cui să se adreseze din moment ce asta este definiția cuvântului "management"?

"management
1. Activitatea și arta de a conduce."

| sammie a răspuns:

Ce întrebare. Îți dai seama că da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ești din Iași, Andreea?

| Adelin568iaurt a răspuns (pentru anonim_4396):

Andreea e la 5 km de tine

| Andreea_Brandus_1995 explică (pentru Adelin568iaurt):

Dar tu de unde stii?