| anonim_4396 a întrebat:

E grea Facultatea de Contabilitate si Infomatica de Gestiune din cadrul ASE-ului?

4 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Daca fix pe apa aia de ploaie o consideri grea, ar trebui sa vezi cum e la politehnici, la UVT, la UBB, la facultati adevarate, ma refer.

| laSoledad a răspuns:

Multi spun ca nu inteleg contabilitatea, ca e grea, dar nu e asa grea ca o facultate de fizica, medicina sau informatica. E si contabilitatea grea, dar se invata daca depui efort.

| laSoledad a răspuns:

In contabilitate, finante e totusi bine, fiindca ce inveti fix aia aplici la locul de munca. Cunostinte economice, contabile, legislatie fiscala, documente financiar-contabile, inregistrari si baze de date, software-uri economice, audit si raportare financiara. Astea toate se aplica in orice firma/institutie si pe multe dintre ele le vei aplica chiar din anul 2, la practica.

Răspuns utilizator avertizat