| denysa1993 a întrebat:

Cum este facultatea de contabilitate si informatica de gestiune din cadrul Facultati ASE? daca puteti sa-mi spuneti si niste materi...sunt a 12a si ma bate gandul Multumesc

Răspuns Câştigător
| kasty a răspuns:

Eu am terminat anul asta aceasta specializare
se axeaza f mult pe materiile de contabilitate si mai putin pe inform de gestiune, adica cred ca 2 cursuri de informatica econ si de gestiune am avut in toti ani.
daca intelegi contabilitatea si principiile ei este ok pentru ca efectiv se ocupa de contabilitate
Cateva materii de baza :
- contab publica
- contab privata
- contab bancara
- contab de gestiune
- statistica ec
-micro si macroeconomie
-audit si multe altele
numai bine si sper ca ti-am fost de folos

| denysa1993 explică (pentru kasty):

Am auzit ca e foarte multa matematica asa e? ca eu nu prea ma descurc la mate sunt chiar la filologie dar economia imi place. Apropo cum e admiterea?

| kasty a răspuns (pentru denysa1993):

Trebuie sa stii matematica pentru a putea practica contabilitatea, pentru ca se refera efectiv la cifre
dar e vorba de algebra simpla si sincer matematica pura nu se face, in schimb se face statistica in care te intalnesti cu matematica de baza
daca imi amintesc bine decat in primul an se face un semestru de matematica
numai bine si bafta multa!