| Florinalul a întrebat:

E vreo diferenta intre a face medicina la Craiova si la Bucuresti? De ce vreuna ar fi mai buna decat cealalta? Ca pana la urma tot medic ajungi si de acolo si de acolo

3 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Pai nu este nici o diferenta, de ce ar fi? Totul e sa inveti, sa te tii de carte, sa ai ambitie, dorinta, motivatie si sa stii ca vrei sa ajungi medic, sa termini cu bine, sa faci un rezidentiat si la sfarsit sa ai nota buna si sa iesi un medic bun sa ajuti oamenii.
Cine vrea sa invete, nu cont unde, invata. Si la privat se invata, asta zic concret si ti-as zice si unde, doar sa vrei, vin medici si predau. Cont mai putin ca s-ar intra cu sau fara admitere, cont ce faci dupa.

| Andreeush a răspuns:

Atâta timp cât îți dai tot interesul să înveți nu văd care ar fi diferența.
Se învață aceeași materie la toate facultățile de medicină.

| Donsavas a răspuns:

Asta depinde doar de tine, nu de cei din jur, cine si cum vei fi.